OCHRANA NAŠICH DETÍ


Ako súčasť našej neustálej snahy držať explicitný obsah ďaleko od maloletých, sme vytvorili tento dokument, ktorý by mal pomôcť rodičom pochopiť, ako chrániť svoje deti pred nevhodným/dospelým obsahom online.

Prvým krokom ochrany vašich detí je nainštalovať rodičovský softvér, ktorý vám dá kontrolu nad vaším počítačom. Medzi najznámejšie a najuznávanejšie riešení rodičovského softvéru patria CyberPatrol, Net Nanny a Safety Surf.

Ako rodičovský softvér kontroly funguje?


Rodičovský softvér funguje tak, že blokuje prístup na určité stránky a online obsah. Vo väčšine prípadov už zakúpený softvér obsahuje dlhý zoznam stránok, ktoré nie sú pre deti vhodné. Softvér môžete aktualizovať cez webovú stránku výrobca alebo sa v niektorých prípadoch softvér aktualizuje sám.

Ďalší funkcií softvéru je, že filtruje stránky, ktoré obsahujú kľúčové slová ako "vagína, penis alebo sex." Filtračný softvér ale nemusí blokovať prístup len na obsah určený pre dospelých. Filter softvéru môžete nastaviť tak, aby blokoval aj témy týkajúce sa tabaku, drog, drogovej kultúry, alkoholu, násilia a rasizmu. Vo väčšine domácností sa nachádza viac ako jeden počítač alebo zariadenie na prehliadanie internetu. Nainštalujte softvér na všetky zariadenia, na ktorých možno internet prezerať. Zabezpečte všetky zariadenia a softvér heslom.

Žiadna garancia toho, že sa nevhodný obsah neobjaví


Inštalácia filtračného softvéru nie je garanciou toho, že sa deťom online nezobrazí nejaký typ nevhodného obsahu. Nové stránky sa objavujú každý deň, preto je dôležité mať svoj softvér stále aktualizovaný. Tiež si zistite, ako funguje internetový prehliadač, aby ste sa mohli pozrieť, ktoré stránky rodina navštevuje (ide o funkciu "História", kde je zoznam navštívených webových stránok).

Najlepším spôsobom, ako ochrániť svoje deti pred nebezpečenstvami, ktoré sú na internete, je sa s nimi o tom všetkom prehovoriť a dohliadať na stránky, ktoré navštevujú.

Porozprávajte sa s vašimi deťmi o nasledovnom:


  • Nehovorte nič o sebe ani o rodine cudzím ľuďom, ktorých stretnete online.
  • Ľudia na internete sa môžu ľahko vydávať za niekoho iného, ​​môže ísť o ľudí, ktorí hľadajú spôsoby, ako deti zneužívať.
  • Naučte je, že by sa nikdy nemali stretávať s novým online kamarátom bez prítomnosti dospelého.
  • Deti by nikdy nemali odosielať fotky cudzincom online a akonáhle od niekoho dostanú nahú fotku, tak by vám to mali okamžite ohlásiť.


Pre zakúpenie rodičovského softvéru kontroly navštívte:


www.cyberpatrol.com alebo www.safetysurf.com.